بیماری جرب در انواع نژادهای سگ و راه های درمان این بیماری در گونه های مختلف

بیماری جرب

جرب دمودکس یکی از شایع ترین جرب ها در سگ ها می باشد. عامل بیماری جرب دمودکس می باشد و این انگل در فولیکول های موی سگ های مبتلا زندگی می کند. تمام سگ ها و تعدادی از انسان ها، تعداد کمی از این انگل را در پوست خود دارند.

تا زمانی که سیستم ایمنی بدن خوب عمل می نماید این جرب ها آسیبی وارد نخواهند کرد. ابیماری جرب ین جرب زمانی مشکل ساز می شودفروش سگ  که سیستم ایمنی بدن خوب عمل نکرده و اجازه می دهد تا جرب ها به سرعت تکثیر یابند. سگ فروش سگ خرید سگ دمودیکوز به طور اولیه در سگ های کمتر از ۱۸ – ۱۲ ماه رخ می دهد. در بیشتر موارد، همزمان با افزایش سن حیوان و بالغ شدن آنها، سیستم ایمنی بدن نیز فعال می شود.

سگ فروش سگ خرید سگاین بیماری دارای ۳ شکل بصورت لوکالیزه، جنرالیزه و پودودرماتیت می باشد. انتقال آن از سگ به انسان بسیار نادر است. در بررسی اخیر، ۲ قلاده سگ با سن ۶ و ۹ ماه و هر دو ماده به بیمارستان دامپزشگی دانشگاه اهواز ارجاع داده شده بودند.

بیماری جرب

سگ فروش سگ خرید سگ آنها دچار موریختگی، لنگش و پودودرماتیت در دست های خود بودند. تهیه اسکراپینگ عمیق از پوست جرب دمودکس را در گسترش های تهیه شده نشان داد. سگ فروش سگ خرید سگ درمان با استفاده از آمیتراز (میتابان) و آیورمکتین در دوزاژ بالا انجام گردید.

بیماری جرب  آمیتراز در داخل آب رقیق شده و بر اساس دستورالعمل شرکت تولیدکننده دارو استفاده گردید. در این مطالعه ما از هیچگونه کورتیکواستروئید به دلیل تضعیف سیستم ایمنی استفاده نکردیم. سفالکسین با دوز ۲۰ میلی گرم/کیلوگرم هر ۸ ساعت و برای مدت ۲ هفته تجویز شده بود. بعد از ۲ ماه از زمان شروع درمان، تمام علائم مرتبط با جرب، ناپدید شگال یا جرب ( Scabies) یک بیمارى عفونى خارش دار و عامل آن بندپایى از گروه مایت ها یا هیره ها دند.

جرب ها عامل بیماری گال یا گری هستند . سگ فروش سگ خرید سگ بر عکس کنه ها جرب ها را نمی توان با چشم دید و فقط با میکروسکوپ یا ریزبین قابل دیدن هستند حمله جرب ها به انسان یا دام باعث خارش شدید می شود که به آن خارش شبانه می گویند .

بیماری جرب خرید سگ فروش سگ 

جرب ها به پوست حمله می کنند و سپس با بوجود آوردن سوراخی به زیر پوست می روند . حیوانات و یا انسانهای آلوده به جرب ها دچار خارش شدیدی می شوند . این خارش در زیر آفتاب شدت می یابد .خارش ها بیشتر بین انگشتان دست و پا وناحیه تناسلی ایجاد میشود و خیلی سریع گسترش میابد.تعداد انگل ها بیش از ۸ عدد نیست اما به سرعت در بدن گسترده شده و موجب خارش های بسیار شدید میگرددسگ فروش سگ خرید سگ

مو و پشم آلوده می ریزد و به دلیل خارشهای شدید کبره یا زخم بوجود می آید بیماری جرب. انسان ، گاو ، اسب ، گوسفند ، سگ ، گربه و … ممکن است به جرب آلوده شوند سگ فروش سگ خرید سگ. به طور معمول جرب ها در محیط ، در هنگام روز پنهان هستند و در هنگام شب از شکاف ها و درز دیوارها خارج می شوند و خونخواری می کنند سگ فروش سگ خرید سگ.

انسان جرب را از حیوانات و یا سایر انسان های آلوده از طریق تماس با لباسهای آلوده می گیرد .سگ فروش سگ خرید سگ

بیماری جرب

خرید سگ فروش سگ 

علائم بیماری سگ فروش سگ خرید سگ
پیدایش دانه های کوچک سرخ رنگ در نقاطی مانند لای انگشتان، اندام تناسلی و بیضه ها ،بیماری جرب شکم ، زیر بغل،کشاله ران و در آلودگی های شدید بازوها و پشت و در بچه های کوچک ساق پا . کف پا، همراه با خارش بسیار شدید علائم اولیه بیماری گال است .

خرید سگ فروش سگ 

خارش در زمانهایی که بدن گرم می شود سگ فروش سگ خرید سگ مثل شب ها هنگام استراحت در رختخواب بیشتر می شود.گاهی در اثر خاراندن محل آلوده زخم های چرکی نیز ممکن است ایجاد شود. بیماری به سرعت در بین تمام افرادی که بصورت گروهی با هم زندگی می کنند مانند افراد خانواده ،زندانیان ، سربازان و بیماران آسایشگاههای روانی انتقال پیدا می کند .سگ فروش سگ خرید سگ

download (23) download (24) download (26)

تگهای مهم

 1. فروش سگ و پیشفروش توله های سگ
 2. فروش سگ 

  خرید سگ فروش سگ 

 3. خرید سگ
 4. خرید و فروش سگ
 5. ویژگی سگها
 6. سگهای شکاری 

  خرید سگ فروش سگ 

 7. سگهای خانگی
 8. سگهای نگهبان
 9. فروش توله سگ
 10. قیمت های استثنایی سگ
 11. پکیج های آموزشی
 12. تشخیص بیماری سگها 

  خرید سگ فروش سگ 

 13. آموزش تربیت سگها
 14. فروش مواد غذایی سگ
 15. اکسسوری سگ
 16. لوازم مورد نیاز سگ
 17. قلاده سگ
 18. خرید سگ لابرادور رتریور اصیل
 19. خرید سگ فروش سگ
 20. توله های سگ نژاد ساموید

کلمات کلیدی

بیماری جرب فروش سگ خرید سگ خرید و فروش سگ قیمت سگ سگ هاسکی سگ ژرمن شپرد سگ لابرادور رتریور

همچنین ببینید

خرید توله سگ بولداگ

خرید توله سگ بولداگ

خرید توله سگ بولداگ خرید توله سگ بولداگ انگل زدایی و واکسینه شده دارای شناسنامه سلامت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *