جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل

جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل

ابتدا سگ را در اتاقی قرار داده تمام وسایل سگ از جای خواب گرفته تا اسباب بازی هایش را در اختیارش قرار داده و وسایلی که برای سگ خطرآفرین است را از اتاق خارج کرده و در را ببندید و پشت در منتظر بمانید. سگ ابتدا به در پنجه می کشد، سپس چند نالۀ کوتاه کرده و در نهایت پارس می کند. زمانی که سگ اولین ناله را کرد، دستگیرۀ در را محکم پایین کشیده اما در را آرام باز کنید. نام سگ و کلمه نه را محکم بیان کرده و با اسپری آبپاش آب را به صورت سگ اسپری کنید و در را بندید. چند بار این عمل را با شنیدن صدای ناله سگ انجام دهید.جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل

خیلی سریع متوجه خواهید شد فاصلۀ بین دو ناله بیشتر و بیشتر می شود چون سگ متوجه می شود که بعد از ناله اتفاق ناخوشایندی منتظرش خواهد بود. زمان این آموزش از دو دقیقه شروع می شود و در مراحل بعدی به زمان داخل اتاق بودن سگ اضافه می شود. سگ شما باید بیاموزد یک نیم روز در اتاق تنها بماند. در هنگامی که زمان آموزش طولانی می شود بهتر است لباسی که بوی بدن شما را میدهد در پشت در قرار دهید تا سگ گمان کند شما همچنان آنجا ایستاده اید تا از پارس کردن خودداری کند.

جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل

نکته

تنها زمانی در اتاق برای خارج شدن سگ باز می شود که سگ ساکت باشد. بعد از خروج حیوان با در اختیار قرار دادن خوراکی مورد علاقه اش تشویقش کنید تا بداند سکوتش برایش پاداش خوبی به همراه خواهد داشت.
به طور متوسط طی یک هفته سگ کاملا یادمیگیرد که در زمان تنهایی باید ساکت باشد. بهتر است برای کم کردن استرس تنهایی سگ قبل از خروج از منزل لباسی که بوی بدن شما را می دهد برای سگ قرار دهید. همچنین قرار دادن خوراکی های جویدنی و یا توپ های تشویقی می تواند سگ را در زمان تنهایی سرگرم کند.

جلوگیری از پارس کردن سگ در زمان عبور افراد از پشت در یا ورود افراد به منزل

یکی از اصلی ترین دلایل پارس سگ در زمان عبور و یا ورود افراد حس مالکیت به منزل است. سگی که نقش نگهبان منزل را ندارد نباید در چنین زمانی پارس کند. چرا در صورتی که این گروه از سگ های آپارتمانی برای نگهبانی تربیت نشده اند باز پارس می کنند؟
علت این است که در منزل شما را در خانۀ خود می دانند. این گروه از سگ ها معمولا در گروه سگ های آلفا قرار دارند. برای جلوگیری از ایجاد حس مالکیت منزل باید برای سگ در خانۀ محیط زندگی و لانۀ مخصوصی ایجاد کنید.

برای این منظور می توانید از پارک های سگ یا محدود سازی قسمتی از منزل استفاده کنید. برای اینکه سگ متوجه شود که فقط بخشی از منزل شما به او اختصاص دارد باید ظرف آب و غذا، اسباب بازی ها و رختخواب سگ تنها در این قسمت قرار بگیرد. سگی که روی مبل شما استراحت می کند، در آشپزخانه آب و غذا میخورد، در سالن پذیرایی منزل با اسباب بازیهایش بازی میکند بی شک خانۀ شمارا ملک شخصی خود می داند!!
پس تمام لوازم سگ به محدودۀ مشخص انتقال داده می شود و قبل از ورود افراد به همان هدایت شده و در محدوده بسته می شود. به یاد داشته باشید این سگ باید ابتدا روش تنها ماندن در منزل را آموخته باشد.

تگهای مهم

 1. فروش سگ و پیشفروش توله های سگ
 2. فروش سگ
 3. خرید سگ
 4. خرید و فروش سگ
 5. ویژگی سگها
 6. سگهای شکاری
 7. سگهای خانگی
 8. سگهای نگهبان
 9. فروش توله سگ
 10. قیمت های استثنایی سگ
 11. پکیج های آموزشی
 12. تشخیص بیماری سگها
 13. آموزش تربیت سگها
 14. فروش مواد غذایی سگ
 15. اکسسوری سگ
 16. لوازم مورد نیاز سگ
 17. قلاده سگ
 18. خرید سگ لابرادور رتریور اصیل
 19. خرید سگ فروش سگ
 20. توله های سگ نژاد ساموید

کلمات کلیدی

جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل ، جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل

همچنین ببینید

فروش توله های بیگل شکاری

فروش توله های بیگل شکاری

فروش توله های بیگل شکاری فروش توله های بیگل شکاری 2ماهه از مولدین وارداتی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *