سگ سیلی هام تریر

سگ سیلی هام تریر

 

[تصویر: Sealyham_terrier11.jpg]

سیلی هَم تِریِر به رنگهای سفید و زرد مایل به سفید یافت می شود . دارای بینی بزرگ و فک قوی است . چشمها تیره و گوشها پهن و نیمه افراشته می باشد . گردن بلند و عضلانی ، پاهای جلویی کوتاه وصاف و پاهای عقبی عضلانی و قدرتمند می باشند . دارای پوشش خارجی بلند و صاف است .

سگ سیلی هام تریر

خلق وخو

سیلی هَم تِریِر سگی باوفا ، پر محبت ، مستقل و جذاب می باشد . سگ بسیار شجاعی است که میزان خشونت و جنجالی بودن در آن کمتر از سایر تریرها است . معمولاً خیلی سریع با غریبه ها خو می گیرد و نسبت به سایر حیوانات مهربان است گرچه گاهی اوقات سگهای نر نسبت به یکدیگر حالت تهاجمی پیدا می کنند . به پارس کردن علاقه دارد و آموزش دادن به او گاهی اوقات دشوار است . دیدبان خوبی است و مهارت فوق العاده ای در شکار موش دارد . برای کودکان پیشنهاد نمی شود . دوست دارد تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت .

[تصویر: Sealyham-Terrier13.jpg]

 

 

ارتفاع در نرها :
۳۰ سانتیمتر

ارتفاع در ماده ها :
۳۰ سانتیمتر

مشکلات سلامتی

بیماری خاصی قابل ذکر نمی باشد .

شرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد . اصولاً سگ آرامی است و نیازی به حیاط ندارد . هوای خنک را ترجیح می دهد .

[تصویر: Sealyham_terrier1.jpg]

سگ سیلی هام تریر

فعالیت بدنی

به فعالیت بدنی زیاد نیاز ندارد . اصولاً پیاده روی های کوتاه مناسب می باشد . این نژاد انرژی کمی دارد و اصلاً فعال و پر جنب و جوش نیست .

طول عمر
حدود ۱۵ سال .

آراستن

پوشش خارجی صاف و متوسط آن باید توسط شخصی ما هر چند وقت کوتاه شود . شانه زدن و برس کشیدن منظم پیشنهاد می شود . دم به شکل داس است . ریزش مو در این نژاد بسیار کم و ناچیز می باشد .

تاریخچه

منشأ آن نژاد کشور ویلز می باشد که در طول قرن ۱۹ میلادی توسط کاپیتانی بنام John Edwards پرورش یافت . اجداد این سگ را نژاد های  و تشکیل می دهند . برای اولین بار در سال ۱۹۱۳ به ثبت رسید .

گروه :
تریرها

[تصویر: Sealyham_terrier10.jpg][تصویر: Sealyham_terrier2.jpg]

 

[تصویر: Sealyham_terrier5.jpg]

[تصویر: Sealyham_terrier7.jpg]

همچنین ببینید

جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل

جلوگیری از پارس سگ هنگام تنهایی در منزل ابتدا سگ را در اتاقی قرار داده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *