سگ شی هوا هوا یک سگ اصیل مکزیکی با قدمت

سگ شی هوا هوا

سگ شی هوا هواچی هوا هوا

چی هوا هوا

سگ شی هوا هوا

این سگ کوچک جثه ترین نژاد جهان به حساب می آید و توسط چینی ها به مکزیک آورده شده است.سگ شی هوا هوا در مکزیک به آنها تی چی چی میگفتند اولین نمونه های مدرن نژاد شی هواهوا در حدود سال ۱۸۵۰در ایالت شی هواهوا مکزیک شناسایی شد.البته امروزه این نژاد در آمریکا پروش داده شده و از انجا به سایر نقاط جهان ارسال میشود شی هواهوا سگ محافظ کوچکی است که برای دفاع از صاحب خود به هر تهدیدی یورش میبرد.

مشخصات ظاهری:اینطور به نظر میرسد که هر چه این حیوان کوچک جثه تر باشد از محبوبیت بیشتری برخوردار است سر حیوان به شکل سیب بوده پوزه کوتاه ونوکش تیز است وگوشهای بزرگ و افراشته ای دارد دم حیوان حلقه ای شکل بوده اما گاه برخی انواع آن بی دم متولد میشوند طول بدن این سگ از قدش بیشتر است ارتفاع بدن ۱۶تا۲۲سانتی متر بوده و وزنی معادل۹۰۰گرم تا۲/۵کیلو گرم دارد

پوشش بدن کوتاه و پرپشت بوده و در موارد نادری مجعد است و به رنگهای بلوطی-نقره ای-آبی وحنایی روشن دیده میشوند دم نیز خز مانند و پرپشت است.

سگ شی هوا هوا

خصوصیات اخلاقی:سگی سر زنده هوشیار وبسیار جذاب است چابکی اش۲برابر جثه کوچکش میباشد بسیار کنجکاو و زیرک بوده اگر ترسانده شود ممکن است گاز بگیرد و در صورتی که از اطرافیان خود محبت ببیند او نیز در قبال آن مهر و دوستی خود را دریغ نمیکند این نوع سگ برای بزرگسالان و زوجهای جوان حیوان خانگی مناسبی میباشد

از روی حس حسادتش که در وجودش ریشه دوانده به صاحب خود میچسبد و اگر تهدید شود با جنگ پاسخ خواهد داد نیاز به ورزش منظم داشته و در برابر سگهای بزرگ جثه به خوبی از خود دفاع میکند متوسط طول عمر این حیوان ۱۲تا۱۴ سال میباشد.شی هوا همراه و دوست خیلی خوبی است.

شجاع و بسیار سر زنده ، واقعا به توجه و محبت نیاز دارد. به سرعت عکس العمل نشان می دهد و هرگز اجازه نمی دهد که زیر دست و پا بماند! شی هوا سگی نیرومند ، شاداب و باوفا است و به سرعت به صاحبش وابسته می شود آنقدر که حس حسادتش را نسبت به افرادی که با صاحبش سر و کار دارند بر می انگیزد.

سگ شی هوا هوا

آنها عاشق لیسیدن صورت صاحبشان هستند و در محیط نا آشنا و در مقابل غریبه ها قدم به قدم صاحبشان را دنبال می کنند و از او دور نمی شوند. به نظربرخی تربیت این نژاد دشوار است اما اصولاً این نژاد باهوش است و به سرعت می آموزد و نسبت به آنچه از او می خواهند عکس العمل نشان می دهد.

برای کودکان توصیه نمی شود و می تواند در خانه سگ پر صدا و شلوغی باشد خصوصاً هنگامی که شخص غریبه ای وارد شود و اغلب صاحبان آنها از فلفل برای جلوگیری از پارس کردن زیاد استفاده می کنند. معمولاً نسبت به سگهای دیگر حالت تهاجمی دارد و بیشتر با هم نژاد خود کنار می آید

تگهای مهم

 1. فروش سگ و پیشفروش توله های سگ
 2. فروش سگ
 3. خرید سگ
 4. خرید و فروش سگ
 5. ویژگی سگها
 6. سگهای شکاری
 7. سگهای خانگی
 8. سگهای نگهبان
 9. فروش توله سگ
 10. قیمت های استثنایی سگ
 11. پکیج های آموزشی
 12. تشخیص بیماری سگها
 13. آموزش تربیت سگها
 14. فروش مواد غذایی سگ
 15. اکسسوری سگ
 16. لوازم مورد نیاز سگ
 17. قلاده سگ
 18. خرید سگ لابرادور رتریور اصیل
 19. خرید سگ فروش سگ
 20. توله های سگ نژاد ساموید

کلمات کلیدی

سگ شی هوا هوا

همچنین ببینید

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت یازدهم

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت یازدهم

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت یازدهم آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت یازدهم برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *