شنا برای سگ ها

شنا برای سگ ها

شنا یک تفریح لذت بخش و روش ایده آل توانبخشی برای سگ ها در دورۀ نقاهت بعد از عمل جراحی و یا ضرب دیدگی های بدن می باشد. همچنین می تواند برای رفع مشکلات مربوط به مفاصل که در اکثر نژادها دیده می شود بسیار مفید باشد. شنا کردن منظم می توان در ماهیچه های سگ ایجاد استقامت نموده و طیف وسیعی از مشکلات حرکتی را درمان سازد.شنا برای سگ ها

شنا علاوه بر ایجاد تغییرات جسمی می تواند موجب تغییرات رفتاری در سگ ها گردد. بیشتر رفتارهای غیر قابل کنترل در سگ ها (پارس بی علت، خرابکاری، خشونت رفتاری) به علت تخلیه نشدن انرژی روزانه و زندگی در شرایط پر استرس است. شنا برای سگ ها آرامش بخش و سرگرم کننده می باشد زیرا در هنگام شنا کردن سگ انرژی زیادی مصرف می کند که همین امر سبب بهبود قابل توجه ای در رفتار و شرایط روحی سگ می گردد.

شنا برای سگ ها

آیا تمام سگ ها قابلیت شنا کردن را دارند؟

پاسخ این سئوال منفی است.
در صورتی که بسیاری از سگ ها عاشق آب هستند و می توانند بدون مشکل شنا کنند، گروهی از نژادها آب را دوست ندارند و از آن می ترسند. بیاد داشته باشید همۀ سگها نمی توانند شنا کنند حتی اگر در گروه سگهایی باشند که به شنا علاقمند هستند مانند نژادهای ستر و روتریور.

نژادهایی که دارای پاهای بسیار کوتاه هستند معمولا نمی توانند به سرعت حرکت کنند به همین علت توانایی آنرا ندارند که بدن خود را در زمان شنا کردن به اندازۀ کافی از سطح آب خارج سارند. مانند: باست هوند، انگلیش بولداگ، داشهوند و فرنچ بولداگ.

همچنین نژادهایی که به طور طبیعی درصد چربی بدنشان کم است. مانند: باکسر، دوبرمن پینچر و تازی ها و یا نژاد هایی که جثۀ بسیار بزرگ دارند به علت پایین بودن فعالیت بدن به سرعت دچار خستگی عضلات می شوند مانند: گریت دین، ناپلیتن ماستیف، سن برنارد.

به طور کلی توله های بسیار جوان، سگ های پیر، سگ هایی که دچار اضافه وزن هستند، سگ هایی که بدنشان از دولایه موی ضخیم پوشیده شده است. سگهایی که بینی آنها دارای حفره های بزرگ است. سگ هایی که سر بزرگ و سینه های وسیع دارند و یا دارای مشکلات پزشکی هستند و دارو مصرف می کنند. سگهایی که بسیار فعال و غیر قابل کنترل هستند و هیجان زیادی دارند، برای چنین سگهایی احتمال غرق شدن در آب هنگام شنا بیشتر می باشد.

تگهای مهم

  1. فروش سگ و پیشفروش توله های سگ
  2. فروش سگ
  3. خرید سگ
  4. خرید و فروش سگ
  5. ویژگی سگها
  6. سگهای شکاری
  7. قلاده سگ
  8. 9 اشتباه رایج در آموزش سگ-بخش اول
  9. خرید سگ فروش سگ
  10. توله های سگ نژاد ساموید

کلمات کلیدی

شنا برای سگ ها ، شنا برای سگ ها ، شنا برای سگ ها

 

همچنین ببینید

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *