عفونت پوستی در سگ ها

عفونت پوستی در سگ ها

عفونت پوستی در سگ ها ‬شنیدن‭ ‬صدای‭ ‬خارش‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬لیسیدن‭ ‬مداوم‭ ‬سگ‌ها‭ ‬مانند‭ ‬صدای‭ ‬کشیدن‭ ‬ناخن‭ ‬روی‭ ‬تخته‭ ‬سیاه‭ ‬برای‭ ‬شما‭ ‬آزار‭ ‬دهنده‭ ‬است‭. ‬اما‭ ‬ممکن‭ ‬است‭ ‬حیوان‭ ‬شما‭ ‬به‭ ‬خاطر‭ ‬این‭ ‬رفتارش‭ ‬مقصر‭ ‬نباشد‭ ‬و‭ ‬مستحق‭ ‬سرزنش‭ ‬شما‭ ‬نباشد‭. ‬شاید‭ ‬عامل‭ ‬اصلی‭ ‬آن‭ ‬یک‭ ‬بیماری‭ ‬پوستی‭ ‬باشد،‭ ‬که‭ ‬می‌تواند‭ ‬طیف‭ ‬وسیعی‭ ‬از‭ ‬انگل‌ها،‭ ‬تا‭ ‬انواع‭ ‬آلرژی‌ها‭ ‬را‭ ‬در‭ ‬بر‭ ‬بگیرد‭. ‬پس‭ ‬بهتر‭ ‬است‭ ‬با‭ ‬دیدن‭ ‬علایم‭ ‬اولیه‭ ‬بیماری‭ ‬به‭ ‬دنبال‭ ‬درمان‭ ‬و‭ ‬بهبود‭ ‬وضعیت‭ ‬سگ‭ ‬خود‭ ‬باشید‭.

عفونت پوستی

دارندگان سگ می‌دانند که به طور طبیعی موی تمام سگ‌ها می‌ریزد و اگر به صورت غیر طبیعی باشد جزو مشکلات پوستی در سگ ها  است. میزان طبیعی ریزش موی آنها بسته به نژاد، سن، محیط زندگی و فصول مختلف سال متفاوت است. اما گاهی استرس، تغذیه نا مناسب و یا انواع بیماری‌ها می‌توانند باعث از دست دادن بیش از حد معمول موی سگ‌ها شود. اگر این ریزش موی غیر طبیعی بیشتر از یک هفته ادامه داشت و همچنین متوجه کنده شدن تکه‌هایی از پوست شدید، فورا به دامپزشک مراجعه کرده تا علت بیماری را بررسی نموده و درمان مناسب را تجویز کند. عفونت پوستی در سگ ها

کک

کک‌ها برای حیوانات خانگی بسیار خطرناک هستند. شما اصولا نمی‌توانید کک‌ها را ببینید، اما مدفوع و تخم کک‌ها قابل مشاهده هستند. با مشاهده علایم نیز می‌توانید به وجود کک در سگ خود پی ببرید. خارش، لیسیدن بیش از حد معمول توسط سگ، نقاط قرمز و متورم می‌تواند به علت وجود کک‌ها در سگ شما باشد. هجوم شدید کک‌ها می‌تواند باعث بروز کم خونی، از دست دادن خون و حتی ابتلای سگ به سایر انگل‌ها مثل کرم کدو شود.
درمان ممکن است شامل داروهای موضعی و داروهای ضد کک خوراکی، همچنین تمیز کردن و ضد عفونی محل نگهداری سگ می‌باشد.

کنه

کنه‌ها نیز مانند کک‌ها انگل‌های خارجی هستند که در خون میزبان خود زندگی می‌کنند. شما می‌توانید به راحتی و با چشم غیر مسلح محلی را که کنه در حال تغذیه است را ببینید. شما می‌توانید برای جدا کردن کنه، گردن یا نزدیکترین نقطه بدن کنه به پوست سگ را با پنس یا موچین گرفته و به صورت کاملا صاف و مستقیم به آرامی آنرا به سمت بیرون بکشید. عفونت پوستی در سگ ها

تغییرات در رنگ و بافت پوست سگ‌ها می‌تواند علامت هشدار دهنده‌ای برای اختلالات متابولیکی و هورمونی در آنها باشد. با مشاهده هرگونه تغییر قابل توجهی در پوشش سگ خود فورا با دامپزشک مشورت کرده و بخواهید آزمایش‌های مورد نیاز را انجام دهد.

پوست سگ

پوست خشک و پوسته شده می‌تواند آگاهی دهنده بسیاری از مشکلات پوستی در سگ ها باشد. ممکن است از علائم شایع انواع آلرژی باشد یا درگیری با جرب و سایر بیماری‌های پوستی را نشان دهد. اما در اغلب موارد مشکل جدی وجود ندارد. سگ‌ها نیز مانند بسیاری از انسان‌ها، در زمستان پوستشان خشک می‌شود. مطمئن باشید سگ شما از مواد غذایی سالم و غیر حساسیت زا تغذیه می‌کند. اگر احساس می‌کنید حیوان شما از یک آسیب پوستی رنج می‌برد حتما با دامپزشک مشورت نمایید.

اگر شما متوجه توده سفت و سختی روی پوست سگ خود شدید، فورا با دامپزشک مشورت نمایید. ممکن است سگ‌ها تومورهای سرطانی روی پوست خود داشته باشند.

مراجعه به دامپزشک

اگر چه اکثر مشکلات پوستی در سگ ها از جمله موارد اضطراری نیستند، ولی تشخیص دقیق و درمان صحیح آنها بسیار مهم است. با مشاهده رفتار های غیر عادی و هرگونه تغییری در پوشش سگ به بیمار بودن او شک کنید. در صورت مشاهده علایمی مانند خارش شدید، پوسته پوسته شدن، قرمزی یا تورم، تغییر رنگ، کچلی حتی در اندازه کوچک، لیس زدن بیش از حد، حتما با دامپزشک مشورت نمایید. بسیاری از مشکلات پوستی در سگ ها که ساده به نظر می رسند در صورت عدم درمان، می‌توانند زمینه بیماری‌ها و عفونت‌های جدی‌تری شوند.

تگ های مهم

  1. بیماری پوستی در سگ ها
  2. بیماری عفونی در سگ ها
  3. پکیج درمان سگ
  4. درمان سگ
  5. خرید سگ
  6. خرید و فروش سگ
  7. سگ اصیل

همچنین ببینید

خرید سگ نژاد سرابی

خرید سگ نژاد سرابی

خرید سگ نژاد سرابی خرید سگ نژاد سرابی توله سگ و سگ های اصیل و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *