چه بندی برای سگ شما مناسب است بخش اول

چه بندی برای سگ شما مناسب است

چه بندی برای سگ شما مناسب است بخش اول؟ قبل از انتخاب یک بند، ابتدا باید دو سوال را از خود بپرسید

 • برای چه هدفی بند را خریداری می کنید؟
 • مناسب ترین طول، عرض و قلابی که به قلادۀ سگ متصل می شود چیست؟

وارد هر پت شاپی که شوید انواع مختلفی از بند سگ برای انتخاب وجود دارد که این می تواند باعث سردرگمی شما گردد برای جلوگیری از ایجاد چنین حالتی بهتر است در ابتدا با انواع مختلف بند سگ و کارایی هرکدام آشنا شوید تا بتوانید به واسطۀ آن بهترین انتخاب را داشته باشید.بدون در نظر گرفتن جنس، طول ، عرض و رنگ؛ بند سگ را می توان به 14 نوع اصلی تقسیم نمود که به شرح زیر می باشد.

بند استاندارد (Standard leash)

این نوع رایج ترین بند سگ می باشد که برای پیاده روی روزمره و آموزش های پایه مورد استفاده قرار می گیرد. آنها معمولا از پارچه نایلونی، طناب نایلونی و یا چرم ساخته می شوند البته از پارچه پنبه ای و لاستیک نیز ساخته می شوند که دوام کمتری دارند بنابراین کمتر هم مورد استفاده قرار می گیرند. نایلون و چرم هر دو به اندازۀ کافی مستحکم هستند تا بتوانند یک سگ بالغ را مهار کنند و همچنین آنقدر سبک هستند که بتوان برای توله ها مورد استفاده قرارشان داد.

بندهای استاندارد بین 1 تا 2/5 متر طول دارند اما 2 متر شایع ترین اندازه برای این بند است. این مقدار طول این اجازه را می دهد که سگ آزادانه در محیط حرکت داشته باشد در حالی که بند به اندازه ای هم کوتاه است که صاحب بتواند به راحتی در زمان لزوم حیوان را تحت کنترل داشته باشد.

اما به طور اختصاصی بند استاندارد مناسب توله ها باید دارای عرض 1 تا 5/2 سانتیمتر و طولی برابر با 1 تا 2 متر داشته باشد و از جنس پارچه نایلونی بادوام باشد.

چه بندی برای سگ شما مناسب است

بند زنجیری (Chain leash)

این نوع بند می تواند جایگزین بند استاندارد باشد. زنجیر این بند ها دارای ضخامت و طول متفاوتی هستند بنابراین برای تمام نژادها قابل استفاده می باشند و اگر تصمیم به انتخاب بند زنجیری را دارید بهتر است بندی را انتخاب کنید که دارای دستگیره چرمی، پلاستیکی و یا پارچه نایلونی باشد تا در زمان کشیده شدن و یا جمع کردن زنجیر به دور دست، آسیبی نبینید و جنس زنجیر غیرقابل زنگزدگی باشد(استیل، تیتانیوم و…). توجه داشته باشید که بند زنجیری مناسب برای نژادهای بزرگ جثه بندی است که حلقه های زنجیر آن جوش خورده باشند تا در اثر کشیده شدن بین زنجیر ها فاصله ایجاد نشده و ازهم جدا نگردند.

این نوع بند برای سگ هایی که عادت به جویدن و نابود کردن بند دارند مناسب می باشد. البته من این بند را برای صاحبان توصیه نمی کنم چون در کل از بند استاندارد سنگین تر بوده و در زمان جمع کردن آن می تواند به دستانتان صدمه بزند و همچنین اگر سگی به صورت مداوم عادت به جویدن بند پیدا کرده باشد زنجیر می تواند به دهان و دندان های حیوان آسیب وارد سازد و احتمال گیر کردن مو و پوست سگ بین حلقه های زنجیر زیاد می باشد.

این نوع بند می تواند جایگزین بند استاندارد باشد. زنجیر این بند ها دارای ضخامت و طول متفاوتی هستند بنابراین برای تمام نژادها قابل استفاده می باشند و اگر تصمیم به انتخاب بند زنجیری را دارید بهتر است بندی را انتخاب کنید که دارای دستگیره چرمی، پلاستیکی و یا پارچه نایلونی باشد تا در زمان کشیده شدن و یا جمع کردن زنجیر به دور دست، آسیبی نبینید و جنس زنجیر غیرقابل زنگزدگی باشد(استیل، تیتانیوم و...). توجه داشته باشید که بند زنجیری مناسب برای نژادهای بزرگ جثه بندی است که حلقه های زنجیر آن جوش خورده باشند تا در اثر کشیده شدن بین زنجیر ها فاصله ایجاد نشده و ازهم جدا نگردند.

بند متری (Retractable leash)

بند متری به شما این اجازه را می دهد که طول بند را برای حرکت آزادانۀ سگ تغییر دهید. عملکرد آنها مانند مترهای مهندسی است و طناب یا بند نایلونی ظریفی داخل دستگیره ای با سایز و شکل های مختلف از جنس پلاستیک فشورده قرار دارد که از 1 متر الی 9 متر یا بیشتر طول دارند با یک مکانیسم قفل برروی آن که می توانید از حرکت آزادانۀ سگ جلوگیری بعمل آورید و یا با آزاد کردن قفل بند را به صورت خودکار جمع کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از این نوع بند فقط مخصوص سگ هایی است که آموزش همقدم و منتظر ماند را کاملا آموخته باشند و بدانند که نباید بند را بکشند و یا جلوتر از صاحب حرکت کنند و تنها زمانی که به آنها اجازۀ رفتن داده شود از فرد فاصله بگیرند.

بهترین نوع بند متری آنهایی هستند که بجای طناب باریک دارای بند باریک هستند چون طناب می تواند در اثر کشیدگی سریع بر روی پوست باعث بریدگی و سوختگی شدید دست و پای صاحب و سگ گردد.

بند متری (Retractable leash)

بند قابل تنظیم (Adjustable leash)

این بند مانند بند استاندارد است با این تفاوت که در دو سر بند قلاب دارد و بر روی بند حلقه های فلزی یا پل های پلاستیکی برای کوتاه کردن بند وجود دارد که یک سر قلاب به قلادۀ سگ وصل می شود و قلاب سر دیگر به حلقه ها اتصال پیدا می کند. جنس این بند از چرم یا پارچه نایلونی است و طول آن در صورت اتصل به حلقه های کوتاه کنندۀ به 1 یا 2 متر می رسد.

این بند برای آموزش همقدم مناسب است و چون بند حالتی دولا پیدا می کند صاحب می توان در زمان پیاده روی بند را دور کمر یا روی سرشانه خود قرار دهد تا در زمان حرکت فشار کمتری به بدن وارد شود.

بند قابل تنظیم (Adjustable leash)

بند گروهی (Multiple leash)

از این بند برای تحت کنترل داشتن همزمان دو یا چند سگ استفاده می شود. که از یک بند استاندارد به همراه دو بند کوتاه تشکیل شده است. دو بنده کوتاه توسط حلقۀ گردی به هم متصل می شود و در دو سر دیگر، قلابی برای وصل شدن به قلاده های سگ ها وجود دارد و قلاب قلادۀ استاندارد به حلقۀ گرد بین دو بند کوتاه متصل می شود.

جنس این بند از چرم ، بند نایلونی یا طناب بافته شده است و البته مدل متری این قلاده نیز وجود دارد و یا میتوان به دو بند کوتاه انواع مختلفی از بند های توضیح داده را نسب نمود. توجه داشته باشید زمانی می توانید برای پیاده روی از این بند برای کنترل سگها استفاده کنید که آنها کاملا آموزش همقدم را فراگرفته باشند.

بند گروهی (Multiple leash)

بند کمری مهار کننده (Restricting harness leash)

این بند کاملا مانند بند استاندارد است با این تفاوت که با تغییر جثۀ سگ بند بلندتر می شود چون باید به صورت کامل دور بدن سگ قرار گیرد. کنار قلاب این بند گیره ای وجود دارد. قلاب به قلادۀ گردنی متصل می شود و بند دور بدن سگ چرخیده و از این گیره عبور می کند تا بند تبدیل به قلادۀ کمری شود.

جنس آن از چرم یا پارچۀ نایلونی است. استفاده از این بند برای سگ هایی که در زمان حرکت بند را می کشند بسیار مناسبتر است تا استفاده از بند استاندارد، چون اجازه نمی دهد فشار زیادی بر گردن سگ در زمان کشیدن بند وارد شود و مانند قلادۀ کمری فشار را بر کل بدن حیوان پخش می کند.

 

بند کمری مهار کننده (Restricting harness leash)

بند فنر فلزی (Spring hook leash)

این بند از دو قسمت تشکیل شده یک قسمت بند که می تواند خیلی کوتاه، متوسط یا بلند باشد و از جنس چرم یا طناب بافته شدۀ نایلونی است و قسمت دیگر قلابی همراه با فنر فشورده از جنس استیل که سر قلاب به قلادۀ سگ متصل میشود. استفاده از این بند برای سگ های بزرگ جثه و نیرومند توصیه می باشد. زمانی که سگ بند را بکشد فنر جمع شده و اجازه نمیدهد نیروی وارد شده بر بند به دست و یا کمر فرد انتقال پیدا کند و همین امر سبب می شود صاحب بتواند کنترل بیشتر و بهتری بر روی رفتار سگ داشته باشد.

بند فنر فلزی (Spring hook leash)

تگهای مهم

 1. فروش سگ و پیشفروش توله های سگ
 2. فروش سگ
 3. خرید سگ
 4. خرید و فروش سگ
 5. ویژگی سگها
 6. سگهای شکاری
 7. سگهای خانگی
 8. سگهای نگهبان
 9. فروش توله سگ
 10. قیمت های استثنایی سگ
 11. پکیج های آموزشی
 12. تشخیص بیماری سگها
 13. آموزش تربیت سگها
 14. فروش مواد غذایی سگ
 15. اکسسوری سگ
 16. لوازم مورد نیاز سگ
 17. قلاده سگ
 18. 9 اشتباه رایج در آموزش سگ-بخش اول
 19. خرید سگ فروش سگ
 20. چه بندی برای سگ شما مناسب است بخش اول

کلمات کلیدی

چه بندی برای سگ شما مناسب است بخش اول ، چه بندی برای سگ شما مناسب است بخش اول ، چه بندی برای سگ شما مناسب است بخش اول ،  چه بندی برای سگ شما مناسب است بخش اول

همچنین ببینید

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم

آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم آشنایی با انواع نژاد سگ قسمت سوم برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *